Пуховий надувний каремат Exped DownMat Lite 5

Як не дивно, в зимовий похід теплий килимок знайти важче, ніж теплий спальник. Бо багато мандрівників запасаються спальниками на -20, і сплять на пінках, в кращому випадку 2-ох спінених карематах. 
     Я ж пізнав щастя спання на теплій самонадувайці (яка на жаль, була важкою), а опісля - на надувних. При цьому, звичайно, для зими обирав R-value більше 3-ох.
 • R - індекс теплоізоляції, 1 якого відповідає 8-мм. каремату із спіненого поліетилену щільністю 52 кг./м.куб.
До того ж, надувайки мають ще ряд переваг - менший об'єм, комфорний відпочинок та сон завдяки м'якості килимка.

     Тому, для зимового походу на Кукул та Костричу обрав DownMat від знаних швейцарців Exped. Залишився задоволеним їх SynMat UL 7 MW, тому цікаво порівняти із теплішим пуховим.

Примітка: Килимок безкоштовно отримав на тестування від проекту Банк Спорядження, і після походу повернув. Ця інфо подана згідно Кодексу публікацій Заплічник. Ти теж можеш безкоштовно випробувати цей килимок чи інше круте спорядження - звертайся до ПроПоходу!
Отже, Exped DownMat Lite 5:
 • R-Value - 4,1. Температурний режим: до - 12 °C
 • Утепленя: 80 г. качиного 650 пуху, сертифікований IDFL та RDS (Responisble Down Standard - відповідального ставлення до тварин).
 • Вага - 615 г. (+17 г. чохол, + міні-насос 45 г.). Сумарно = 677 г.
 • Розмір M - 183 x 52 см. (є ще LW - 197 x 65 см.).
 • У спакованому стані - 26 х 13 см.
 • Товщина - 5 см.
 • Комплектація - килимок, чохол-мішок, ремкомплект + інструкція, міні-насос.
Перше, на що звернув увагу - чохол став вільнішим, і запихання каремату не нагадує одягання презервативу (пардон за каламбур)) А це, погодься, для килимка, який пакуєш взимку та ще й в рукавицях, не зайвий бонус. + влазить і міні-помпа.
      Традиційно для бренду, чохлик має кишеньку з ремкомплектом - під рукою і не загубиш. 

Матеріали:
     Візуально і на дотик тканина міцніша та товстіша. Так і є:
 • Зверху - 75 D Polyester, brushed, TPU поліефірна плівка-ламінат, стійка до води.
 • Знизу: 75 D поліестер, TPU Polyether film laminate, теж hydrolysis resistant.
Ламінація справляється добре - пух не лізе, повітря та вологу не пропускає. 
Сірий колір - немаркий. По верху каремату - традиційний малюнок у вигляді стільників (не плутати з ріп-стопом). В інших лайтових моделях цей малюнок нанесений з матеріалу, що запобігає ковзанню. У ДавнМаті сама тканина не слизька.
Форма:
     Нагадує букву Ш, тільки з 8-ма довгими тубами-поперечинами. Як і в решті моделей, крайні туби більшого діаметру (7 см.) для запобігання зкочування чи звисання ніг. До речі, в цій моделі "бортики" відчутні навіть в товстому зимовому спальнику.
     Швейцарські розробники нестандартно вирішили кріплення туб між собою. Ніяких теплих швів - верхня та нижня тканини з'єднані наскрізним швом із зміщеним центром спайки - почергово зверху та внизу. Ця технологія дешевша у виробництві, що позитивно відбилось на ціні килимка. 
Так, 3D-графік з мене ще той, але зміст, сподіваюсь, зрозумілий))
Також, між тубами додатково утворюються замкнуті комірки + спальником закриваємо жолобки зверху, а це теж сприяє теплозбереженню.
     
Клапан:
     Один плаский, двосторонній.
Для здуву - вкладаєш в отвір язичок, що підвішений до клапану. Його ж можна прив'язати до накривки клапану, чим полегшити собі відкривання, особливо в рукавицях. А здувати килимок - просто витягаєш прокладку назовні.

Головне не забудь повернути її на місце, бо якось помпував-помпував, і все не міг зрозуміти, чому каремат не напинається)) 
     Не бійся, що через отвір клапану полізе пух - розробники передбачили повітропроникну перегородку (складку на місці її кріплення чітко видно на фото).
     Єдиний мінус, як на мене,- що клапан розташований на тильній стороні. То або каремат перевертати, або хобіток насоса перекручувати для помпування.

Накачування:
     В комплекті вже йде міні-насос, що так і називається - Mini Pump:
 • Розмір: 12 х 9 см., у спакованому стані: 16 х 5 см. (вміщується у чохол килимка).
 • Матеріали ті ж, що й каремату - 150 D/75 D Polyester, brushed, TPU Polyether Film Laminate.
Помпування просте: під'єднуєш хобіток до клапану, накриваєш долонею впускний отвір для повітря та тиснеш на подушку. Відпускаєш, і знов натискаєш... І так багато-багато разів((
     Як на мене, Schnozzel Pumpbag, який використовував з попередником, практичніший - швидше, простіше та ще й гермомішок-компресійник! Хоча Mini Pump можна використати як маленьку подушку, закривши хобітком вхідний отвір.

     Маємо шо маємо, тому помпую. Накачування відрізняється від надувайок із синтетичним наповнювачем: замість рівномірного наповнення всієї площини каремату, DownMat накачується поступово, по одні тубі. Це пов'язано із щільністю качиного пуху та формою самого килимка. Можливо, Міні Помп краще справляється з цією задачею. 
     Але найцікавіше та марудніше - то здувати(( Просто відкрити клапан - не варіант, бо повністю повітря не вийде. Тому мені доводилось скручувати каремат двічі - щоб вичавити повітря й потім - компактно скласти. Килимок, до речі, складається втроє та скручується в рулетик)) Помпа теж скручується, хобітком закриваємо вхідний отвір - і в чохол.

Відчуття:
     На диво, Exped DownMat Lite 5 досить жорсткуватий, але мені спати було комфортно (люблю по-жорсткіше)) Можна зробити м'якше, просто підспустивши каремат.
     Не рипить, завдяки збільшеним крайнім балонам контролював периметр, знизу - тепло, матеріал не викликає побоювань щодо ніжного ставлення. Ціна у порівняння з іншими надувними килимками із таким же R-value - варта уваги та поза конкуренцією серед брендових виробників. 
     З мінусів: треба побавитись, щоб накачати насосом, що в комплекті, а потім, щоб його здути. Клапан на тильному боці. Вага більша, ніж у синтетичних аналогів.

Важливо, що швейцарці дають 5 р. гарантії DownMat Lite на виробничий брак, і вона підтримується в Україні. Варто, щоб цю важливу інфу додали на сторінках продукту в інтернет-магазинах.
Мандруй легко! ;)


Сподобалась стаття - пошир друзям!

Приєднуйся в Facebook та Instagram - дружитемемо!)

Популярні публікації