Укорочений спальник - пуховий квілт Ember EbIII Sea-to-Summit

Легкий, компактний, зручний, а головно, теплий! Це все мої враження про пуховий квілт від австралійського бренду Sea-to-Summit (надалі StS). До речі, протестив його завдяки проекту #БанкСпорядження від ПроПоходи (про це нижче).
Нагадаю, що квілти - це полегшені спальники без каптура та спинки, часто з додатковими трансформаціями (детальніше тут).

Почну з характеристик Ember EbIII:
  • вага - 728 г.
  • матеріал - нейлон 15D із водозахисним напиленням.
  • утеплювач - качиний пух з водовідштовхувальним просоченням ULTRA-DRY Down™ 750+ Loft 90/10 Fill Power (щільність утеплювача - 750 FP; 90% пуху, 10% пера).
  • температура комфорту - 4 - 10 градусів нижче нуля.
  • розмір розгорнутого - довжина 210 см., ширина вверху - 130, в ногах - 85 см.
А тепер детальніше:

     Вага. 728 г. в розмірі Regular (є ще Large). І це з температурним режимом комфорту до -10!!! От що значить пух!)) Та мій зимовий синтетичнонаповнений класичний спальник-кокон Пінгвін при схожих -12 важить 1,800 кг.!

     Зверну увагу і на водозахисну здатність зовнішнього сірого матеріалу. Оскільки сплю під відкритим небом без намету, то вранці квілт вкриває рясна роса. І на мою радість, тканина не промокає! Відверто, під дощ не лягав, гарантувать не буду))
     Під час денних привалів просушую EbIII на сонці, адже під час сну ми теж виділяємо вологу, а пух, хай навіть і оброблений, все ж чутливий до сирості, особливо під час тривалої мандрівки.

     Хай не лякає те, що назвав квілт укороченим спальником. В розгорнутому виді то немаленька ковдра! Зверни увагу, що верхня частина має вертикальні шви для запобігання скочування пуху по бокам із грудного відділу. Зрозуміло, що всі шви квілта - теплі: верхня та нижні тканини не дотикаються один до одного (окрім периметру) та не мають містків холоду.
Цією пуховою ковдрою я просто накривався в гамаку чи в теплу ніч, не заморочуючись із фіксацією квілта до каремату. Це також зручно, бо можна відкинути частину квілта з ніг чи грудей, коли відчуваєш, що загаряче.

     А коли навпаки - прохолодно то...
...кріпиться квілт до каремату завдяки 2-м спропам із пластиковими кнопками, що продіваються під килимок. Натягом строп можеш підрегулювати щільність прилягання квілту до тіла.
    А, оскільки нема каптура та коміру, щоб не втрачати тепло в зоні плечей та шиї, розробники відступили із фіксацією верху на 15 см. від краю, таким чином давши незакріпленій частині вільно спадати, закриваючи отвори тепловтрат. Край можна стягнути стропою-шнуром.

ВАЖЛИВО: Маєш подбати і про голову. В теплі ночі користуюсь бафом, в холодні виручить шапка чи балаклава. І обов'язково утепли шию!

     Завдяки блискавці, яка з'єднує нижню четвертину, для ніг утворюється тепла туба із повноцінним місцем для стоп.
А "закупорюється" ця труба за допомогою стропи-шнуру з кордлоком. Це напрочуд зручно - можеш регулювати ступінь вентиляції ніг.
     Тож Ember EbIII дає можливість використовувати його як повноцінний 4-сезонний спальник (ну за виключенням пляжних ночей та лютих морозів))

ВАЖЛИВО: зважаючи, що за теплоізоляцію знизу у поєднанні із квілтом відповідає виключно каремат, потурбуйся, щоб його теплоізоляційні якості відповідали найхолоднішому песимістичному прогнозу походу. І не забудь про комфорт, адже тобі на ньому ще й виспатись!))  

     Завдяки компактності у транспортному стані квілта і надувного каремату ComfortLite цього ж виробника, мені вистачило 25 л. заплічника для 3-денного походу.
     Цікавим виявився і компресійник: із вологостійкої та легкої кордури 30D із ріп-стопом та 4-ма тонкими стяжками. 
     До речі, ХS то не розмір квілта, як подумав спочатку, а компресійна здатність мішка - 6 л. об'єм втискає до 2 л.!))
     Каптур над входом з одного боку пришитий - не буде мороки із перекручуванням. 
     Матеріал у місці стягування входу посилений металічним люверсом.
І, не дивлячись на тривале використання, все ціле та тримається купи.


Тож чи заслужив Ember EbIII епітети, що на початку статті?
     Зважаючи, що часто ходжу соло, сплю без намету, ціную легке, компактне, функціональне спорядження, то так - цим критеріям квілт від Sea-to-Summit відповідає.

     Із незручностей: до спання у квілті потрібно звикнути, відсутня тактильно-комфортна тканина під обличчям, коли лежиш на животі на карематі (хоча це напряму і не стосуєтся квілта), більше часу для підготовки до спання (окрім використання як ковдри).

     І як завше, StS приємно дивує увагою до деталей - в наборі із квілтом та компресійником йде ще й сумка для зберігання, щоб пух не збивався та не залежувався.
     До речі, ти можеш потестити безкоштовно це спорядження (і не тільки) завдяки #БанкуСпорядження від ПроПоходи. Умови за лінком.

Мандруй легко! ;)


Сподобалась стаття - пошир друзям!

Приєднуйся в Facebook та Instagram - дружитемемо!)


Популярні публікації