Комфортний сон - надувні каремати Ultra Light Ins. та Comfort Lite від Sea-to-Summit

Хочеш безкоштовно спробувати дане спорядження? Можна!) Інфо в кінці статті.

     Як не дивно, я перейшов до надувних килимків із потреби не скільки в комфорі, як із мінімізації об'єму. Змінивши у походах 85 л. заплічник, в який без проблем пакував каремат-пінку, на 48 легкохідний, виникло питання - куди ж килим дівати? Адже не люблю, коли щось  бовтається зверху чи виступає за габарити тіла (про порвані в хащах пінки згадувати не буду - стикалась з цим більшість). Тож завів самонадувайки.
     Зараз дійшов, що для 3-денного походу достатньо 25 л. заплічника, при умові помірно компактного спальника та надувного килимка. І це не утискаючи себе в комфорті!))
     Чому надувного? На даний момент вони найкомпактніші серед карематів, при цьому прості та надійні в користуванні, ну і, звичайно, на них зручно спати))
     В Україні найбільш поширеними із надувних є килимки брендів Therm-a-Rest (надалі TAR), EXPED та Sea-to-Summit (StS). Кожен має свої фішки і переваги. Про EXPED SynMat UL 7 MW писав нещодавно, а зараз черга порівняти із StS: однотемпературником Ultra Light Insulated (мають одинакові показники теплозберігання - 3,3 R-value), та важчим, але з меншою ціною і теплопровідністю Comfort Lite.

Ultra Lite Insulation Comfort Lite
Розмір R (Regular)  183 х 55 х 5 см. 184 х 55 х 5 см.
Розмір у чохлі 10 х 23 см.  8,5 х 17 см.
Вага 480 г. 515 г.
Повітряних камер 181 331 - подвоєні в зоні тулубу 
Тканина нейлон 40D Rip-Stop з водовідштовхувальними властивостями
Внутрішнє тепловідбиваюче покриття  Exkin® Platinum Нема
Утеплювач Thermolite® Подвійний шар повітряних камер в зоні тулубу
Теплоізоляція,            R-value 3,3 1
Комплектація килимок, чохол, ремнабір, силіконова трубка для надування
Спакований ULI STS у порівнянні з кросівком 42 р.
CL біля пляшки 0,5 л.
    В кожній серії (а їх є три, ще й ділятся на утеплені та без) є кілька розмірів - S, R, L. Також в серії Comfort випустили ширші каремати R, L прямокутної форми.

     Австралійська компанія Sea-to-Summit славиться своїми іноваційними та нестандартними рішеннями у туристичному спорядженні. Не виключенням стали і килимки. Розробники не наслідували трубчасті конструкції та створили свій стандарт - стільники. Верхня та нижні тканини індукційно зварені точково між собою, чим утворюють сотні стільників. В кожній серії та розмірі їх різна кількість - максимальна у найтеплішому Comfort Plus Insulated (R=5) - 548!
     Добавлю, що зовнішні впадини-ямки на карематі, коли на них лежиш, теж стають ізольованими комірками, що тримають тепло тіла.     Окрім того, у важчих серіях Comfort додано ще проміжну плівку, що розбиває стільники на верхні і нижні,  та сприяє додатковому теплозбереженню та додає пружності при навантаженні. 

     Матеріал обох килимків не рипить і не скрипить, щільності 40D досить, щоб бути стійкою до проколювань. Тканина легко ремонтнопридатна.

     Для високої теплоізоляції в ULI, виробник використав фірмовий утеплювач Thermolite® та антимікробну пропитку TPU. 
При цьому, якщо дивитись на світло, то видно, що по краям периметру килимка утеплювача нема. І це логічно, бо при надуві ULI зменшується в лінійних розмірах.
     Мало того, тканина каремату з середини покрита металізованим шаром Exkin® Platinum, що додатково відбиває тепло і робить килимок ще теплішим.
    Особливо це актуально при використанні в гамаку - тут ULI створює комфортне тепле ложе))

     Температурний режим дозволяє використовувати його як повноцінний трисезонний килимок, навіть взимку при несильних мінусах.
     Тож при скромних розмірах, Ultra Light Insulated забезпечує теплоізоляцію як 3 килимки із спінених матеріалів, при цьому важить як 1,5-а, а в об'ємі  та комфорті спання відрізняється в рази.

     У бюджетнішій версії CL, утеплювача та відбиваючого шару нема, проте StS в зоні тулуба (на фото - із більшою кількістю з'єднувальних точок) додав проміжну плівку...
.., що ділить повітряні камери надвоє, чим сприяє кращому теплозбереженню та розподілу навантаження.
     Проте це суто літній каремат. На початку осені при +9 вночі в гамаку було свіжо знизу - вітерець охолоджував слабоізольований CL знизу, хоча попередню ніч на землі провів комфортно.
 Ситуацію може дещо покращити підстелене під нього термопокривало - але це аварійний варіант. Тому пам'ятай про сезонність та дивись прогноз температур походу.

     В наборі йде трубка для надування ротом, хоча зручніше скористатись насосом-гермомішком. Air Stream Dry Sack (20 л., 48 г., нейлон) подобається тим, що вміщує літній спальник і може слугувати для нього компресійником, достатньо скрутити та закрити верхній вхід, витиснути через нижній отвір максимум повітря та закрити його) 

Мішок-насос має на собі інструкцію по використанню в малюнках + невеликий хобіток акуратно складається.
     Двосторонній клапан дозволяє швидко (2-3 надавлювання гермо-насосом) накачати каремат (відкрита верхня накривка з написом Inflate), а здувається він буквально за секунду - відкрий нижню Deflate.
     Для зручності відкривання (особливо в рукавицях - для тепліших карематів) у отвори накривок клапану варто прив'язати шнурок.
Зручністю є те, що клапан розташований зверху, та не потрібно перевертати килимок для надування. А мінусом - що під час сну без подушки може муляти в голову((

     Подобається також, що чохли достатньо вільні, і не треба зі стражданнями запихати скручений в суші-рол ULI чи СL, ще й місце для гермо-насоса є. Хоча дивно, що в них відсутня кишенька для ремкомплекту((


     По відчуттях спини та решти місць тіла від спання на StS - ідентичні, жорсткіші за EXPED, проте комфортніші при лежанні / сидінні на не строго горизонтальних поверхнях. Товщини 5 см. достатньо, щоб не зважати на дрібні нерівності поверхні.
Саме завдяки стільниковій структурі, каремати легко пристосовуються до рельєфу, при цьому виконують свою функцію термоізоляції та не продавлюються в ноль.

     Окремs плюсики - яскраві кольори Ultra Light Insulated та Comfort Lite.
     Єдиний недолік, як на мене,- відсутність ширших розмірів (як MW у того ж EXPED). Хіба прямокутні Insulated в серії Comfort.

І найголовніше - надувайки UL Ins. та CL (як з рештою, і будь-які з інших перевірених виробників) додадуть комфорту при відпочинку (за умови врахування температурного режиму) та зекономлять чимало корисного місця в рюкзаку.

Мандруй легко! ;)

! Ти можеш безкоштовно потестити це спорядження завдяки проекту #БанкСпорядження від ПроПоходи (деталі за посиланням). 


Сподобалась стаття - пошир друзям!

Приєднуйся в Facebook та Instagram - дружитемемо!)

     

Популярні публікації