Гамак в поході або левітація уві сні)

Прикріпи чохол через етикетку до гамаку -
отримаєш кишеньку (кордблок слугуватиме розпіркою)
Давно звернув увагу, що в кожного порядного закордонного виробника турспорядження в асортименті обов'язково є гамаки. 
     Але в Карпатах гамачні бівуаки не зустрічав.

Що ж так? Як справжній дослідник, перепровірю на собі))

Основні страхи про сон в гамаку: 
  • Холодно спати.
  • Потрібні дерева.
  • Не захищений від дощу.
  • Не захищений від комах.
  • Незручно спати в дугоподібному положенні.
  • Не можна повернутися на бік.
     
     Відчуваючи себе руйнівником міфів, користаюся гамаком від української виробника Levitate.Hammock. З їх асортименту обрав не найлегшу модель (380 г.), а з колекції RST мій улюблений блакитний - 480 г. (з чохлом). Зайві 100 г. дали мені посилену армованим поліефіром тканину 240Т Polyester RipStop 3000 mm PU - можу не боятися проколів чи надривів. Плюс поліуретанове покриття робить тканину водонепрjникною (для чого - нижче). До того ж ця модель витримує більші навантаження - 200 кг. (хоча виробник проводив експеримент, де в легшому неармованому POL розмістились 7-ро!)) 

     Розмір гамаку компактний - як 1 л. пляшка,- і це при його площі 3,10 Х 1,4 м.! Йде з чохлом, на якому є петля для підвісу на поясний ремінь чи заплічник (також можна кріпити за етикетку, яка передбачливо пришита тільки з двох сторін).Тож, дослідження почалось!

Холодно спати. 
     Дійсно, якщо лягти навіть у спальнику, за рахунок того, що утеплюючий шар зминається під вагою тіла,- гріти перестає. Виручає класична пінка - окрім додаткової теплоізоляції, вона ще й "розпирає" внутрішній простір гамаку, чим створює додатковий комфорт для рухів. Я користуюсь не жорстким Вердані 1,2 мм., а м'якішим одношаровим товщиною 8 мм.- він краще приймає форму тіла + легший та компактніший.
     Гамак має ще один плюс - нема контакту із холодною землею, яка чудово поглинає тепло. Тож, при використанні каремату та спальнику, ночі в гамаку цілком теплі!)

Потрібні дерева.
Так, для натягування гамаку бажані дерева. Хоча:
 Взято з www.outdoorgearlab.com/Hammock-Reviews
Навіть з'явився новий екстремальний релакс - зависання в гамаку над прірвами:
Взято на www.ves.lv/v-gamakah-nad-propastyu/
А ще на скелі, на потічком, рікою, морем...


Так що все залежить від вашої фантазії)) Дерева для натягування гамаку не обов'язкові.

Вибач, відволікся...

Тож, як захиститись від дощу?
     А просто - використовую те, що завжди ношу з собою,- пончо. Універсальна річ - захищає від дощу тіло і заплічник, додатковий теплозахисний шар на спальник + тент.
Ось над гамаком його і натягую.
     Підказка: щоб повністю накрити гамак, натягуй тент по діагоналі (можна замінити клейонкою). Діагональна натяжка дозволяє скористатись тканиною меншої площі - а це зменшує вагу і об'єм. Плюс ще в додатковій оглядовості - ти ж обереш класне місце для ночівлі)) Також можна додатково натягнути за каптур (капюшон) - отримаєш кращий водостік.
Час на натягування гамаку і тенту такий же, як і для установки намету. Але перед наметом є кілька суттєвих переваг:
  • Не потрібне рівне місце.
  • Не потрібне сухе місце.
  • Вага 480 г. проти 1,5 кг. лайтового намету (а пончо від дощу беру й так).
Завдяки довжині строп Levitate.Hammock RST - кожна по 3,7 м,- можна підібрати оптимальне місце для ночівлі. До речі, ширина стропи 2 см., щоб не пошкоджувати кору дерев (молодці! - це я від себе)) Товщина - 1,5 мм., подвійне плетіння - легко витримає сурйозні навантаження - двох, а то й трьох чоловік.Захист від комах.
     Хоча Levitate.Hammock, як і більшість провідних виробників, має антимоскітну модель, задля універсальності користуюсь просто сіткою, яку підвішую над зоною голови - просто, легко, компактно. Тому сон цілком спокійний)


Як зручно виспатись.
     Важливо добряче натягнути гамак для мінімального провисання. Врахуй, що стропа має певну еластичність і під вагою все рівно провисне. Але в такому положеннні достатньо комфортно відпочивати і спати. 

Завдяки ширині гамаку - 1,4 м.- лежиш доволі "глибоко" і нема ризику оверкілю (як каже морський капітан на фото (справжній)). Тобто перевернутись чи випасти - то треба постаратись) 
До того ж у верх тканини можна завернутись, коли дрімаєш на сонці, легкому дощику чи тре' зігрітись.

Якщо ж хочеш випростатись максимально рівно - ляж по діагоналі. Тут же можна лягти і на бік.

Переконався, що підібрати зручне положення - просто. А габарити гамаку дозволяють зависати в ньому і у двох, тож сміло бери нову дівчину із собою! (ой, є тільки один гамак, тож лягай поряд))

В гамаку презручнезно не тільки лежати, а й сидіти - місця для 4-ох достатньо,- головне знайти класний краєвид для милування. Тіло приймає зручну форму, і вставати, чесно, не дуже хочеться)

Levitate.Hammock зробив гамак розкладним - тож тепер маю додатковий тент від сонця, дощу чи килимок на пляжі. 


Підсумовуючи:
     Несподівано відкрив для себе зручність використання гамаку в поході. Функціонал - широкий, зручність - на висоті. Легке похитування заколисує + отримуєш відчуття невагомого сну.
     По вазі - і вага і об'єм гамаку менші, ніж намет, навіть якщо порівняти з ультралайтовими. Плюс каремат-пінку несу легшу (230 г.), ніж завше. Окрім того, на випадок якщо зовсім придатного місця для гамаку не знайшов / захотів на земельці поспати - маю вітро-водо непроникний тент. Вартість теж гуманна.
     Але зучність і комфорт гамаку перевищують наметові, а для зависань в красивих місцях - взагалі річ незамінна!))

Levitate.Hammock показує себе на висоті - пошитий з якісних матеріалів, продумано, класна кольорова гама, міцний та добротний. 

Мандруй легко! ;)

P.S. Використання Levitate.Hammock походом не обмежується:
Сподобалась стаття - пошир для друзів!

Популярні публікації