Надувний каремат Ultra Light Insulated від Sea-to-Summit

     Як не дивно, я перейшов до надувних килимків із потреби не скільки в комфорі, як із мінімізації об'єму. Змінивши у походах 85 л. заплічник, в який без проблем пакував каремат-пінку, на 48 легкохідний, виникло питання - куди ж килим дівати? Адже не люблю, коли щось  бовтається зверху чи виступає за габарити тіла (про порвані в хащах пінки згадувати не буду - стикалась з цим більшість). Тож завів самонадувайки.
     Зараз дійшов, що для 3-денного походу достатньо 25 л. заплічника, при умові помірно компактного спальника та надувного килимка. І це не утискаючи себе в комфорті!))
     Чому надувного? На даний момент вони найкомпактніші серед карематів, при цьому прості та надійні в користуванні, ну і, звичайно, на них зручно спати))
     В Україні найбільш поширеними із надувних є килимки брендів Therm-a-Rest (надалі TAR), EXPED та Sea-to-Summit (STS). Кожен має свої фішки і переваги. Про EXPED SynMat UL 7 MW писав нещодавно, а зараз черга порівняти із однотемпературником від STS (мають одинакові показники теплозберігання - 3,3 R-Value).

     Характеристики Ultra Light Insulated від Sea-to-Summit:
  • Розмір R (Regular, є ще S та L) - 183 х 55 х 5 см.
  • Розмір у чохлі - 10 х 23 см.
  • Вага - 480 г.
  • Тканина - нейлон 40D Rip-Stop з водовідштовхувальними властивостями і технологією Exkin® Platinum.
  • Утеплювач - Thermolite®
  • Використання - до - 5 градусів С.
  • В наборі: килимок, чохол, ремнабір, силіконова трубка для надування.
Спакований ULI STS у порівнянні з кросівком 42 р.
     Австралійська компанія Sea-to-Summit славиться своїми іноваційними та нестандартними рішеннями у туристичному спорядженні. Не виключенням стали і килимки. Розробники не наслідували трубчасті конструкції та створили свій стандарт - стільники. Верхня та нижні тканини індукційно зварені точково між собою, чим утворюють сотні стільників. В даному килимку їх 181, а, для прикладу, в найтеплішому Comfort Plus Insulated (R=5) - 548! Окрім того, у важчих серіях Comfort додано ще проміжну плівку, що розбиває стільники на верхні і нижні,  та сприяє додатковому теплозбереженню.
     Виробник використав фірмовий утеплювач Thermolite® та антимікробну пропитку TPU. При цьому, якщо дивитись на світло, то видно, що по краям периметру килимка утеплювача нема. 

     Мало того, тканина каремату з середини покрита металізованим шаром Exkin® Platinum, що додатково відбиває тепло і робить килимок ще теплішим.
     Матеріал килимка не рипить та не скрипить, досить стійкий до проколювань та легко ремонтнопридатний.

     Добавлю, що зовнішні впадини-ямки на карематі, коли на них лежиш, теж стають ізольованими комірками, що тримають тепло тіла.

     Тож при скромних розмірах, Ultra Light Insulated забезпечує теплоізоляцію як 3 килимки із спінених матеріалів, при цьому важить як 1,5-а, а в об'ємі  та комфорті спання відрізняється в рази.

     В наборі йде трубка для надування ротом, хоча зручніше скористатись насосом-гермомішком. Air Stream Dry Sack (20 л., 48 г., нейлон) подобається тим, що вміщує літній спальник і може слугувати для нього компресійником, як EXPED Schnozzel Pumpbag. Але, на відміну від останнього, має на собі інструкцію по використанню в малюнках + невеликий хобіток акуратно складається.

     Двосторонній клапан дозволяє швидко (2-3 надавлювання гермо-насосом) накачати каремат, а здувається він буквально за секунду. Зручністю є те, що клапан розташований зверху, та не потрібно перевертати килимок для надування.

     Подобається також, що чохол є достатньо вільним, і не треба зі стражданнями запихати скручений в суші-рол Ultra Light Ins., ще й місце для гермо-насоса є. Хоча дивно, що в чохлі відсутня кишенька для ремкомплекту((


     По відчуттях спини та решти місць тіла від спання на цьому STS - чуть жорсткіший за EXPED, проте комфортніший при лежанні / сидінні на не строго горизонтальних поверхнях. Товщини 5 см. достатньо, щоб не зважати на дрібні нерівності поверхні.
Саме завдяки стільниковій структурі, каремат легко пристосовується до рельєфу, при цьому виконує свою функцію термоізоляції та не продавлюється в ноль.
     Особливо це актуально при використанні в гамаку - тут STS створює комфортне тепле ложе))
     Температурний режим дозволяє використовувати його як повноцінний трисезонний килимок, навіть взимку при несильних мінусах.
     Окремий плюсик - яскравий колір Ultra Light Insulated Sea-to-Summit))
     Єдиний недолік, як на мене,- відсутність ширших розмірів (як MW у того ж EXPED).

І найголовніше - надувайка Ultra Light Ins. (як з рештою, і будь-яка з інших перевірених виробників) додасть комфорту при відпочинку (за умови врахування температурного режиму) та зекономить чимало корисного місця в рюкзаку.

Мандруй легко! ;)

*Даний матеріал написаний у співпраці із #банк_спорядження ПроПоходи 

Сподобалась стаття - пошир друзям!

Приєднуйся в Facebook та Instagram - дружитемемо!)

     

Популярні публікації